April 2018: Zeer zacht en zeer nat.

Met in Vlissingen een gemiddelde temperatuur van 11.3 graden tegen een langjarig gemiddelde van 9.2 graden was april zeer zacht. De maand komt daarmee op een gedeelde vierde plaats van warmste aprilmaanden sinds 1901. In Westdorpe was het etmaalgemiddelde 12.4 graden tegen 9.3 graden normaal, goed voor een derde plaats in de reeks van warme aprilmaanden. Alleen in april 2007 en 2011 was het nog warmer. De relatief lage temperatuur van Vlissingen werd veroorzaakt door het koude zeewater dat na de kou in februari en maart een lagere temperatuur had dan normaal.

De hoogste temperatuur werd op 19 april in Kerkwerve gemeten: 28.2 graden. Van de drie KNMI-stations had Wilhelminadorp de hoogste temperatuur t.w. 27.5 graden. De laagste temperatuur (3.1 graden) werd op 1 en 6 april in Wilhelminadorp gemeten.
Het aantal warme dagen (maximumtemperatuur 20.0 graden of meer) liep uiteen van 5 in Vlissingen tot 9 in Westdorpe.
Op de meeste plaatsen in Zeeland kwamen twee zomerse dagen (maximumtemperatuur 25.0 graden) of meer voor. Westdorpe meldde drie zomerse dagen en in Vlissingen bleef de temperatuur net onder de 25 graden.

De zon scheen in Vlissingen 184.4 uren tegen 187.2 uren normaal. Wilhelminadorp meldde 183.1 en Westdorpe 176.9 uren zon.
Het zonnigst was het in het oosten van het land met in Hupsel 193.9 uren zon, op de vliegbasis Eindhoven scheen de zon met 166.8 uren het minst.

Gemiddeld over Zeeland viel 74.1 mm neerslag tegen 42.5 mm normaal. De maandsommen liepen uiteen van 53.5 mm in Westdorpe tot 83.8 mm in Ovezande en Rilland. Landelijk viel de meeste regen in Strijen (131.9 mm), met 38.2 mm was het in Denekamp het droogst.